Vissen gaan aan het oppervlak van het water zwemmen wanneer zij uit het water niet voldoende zuurstof halen. Je ziet dit door dat ze echt gaan happen aan het oppervlak. Meestal zwemmen ze dan gewoon nog normaal rond, deze ligt echter op de foto op zn rug dus ik ben er niet zeker van of dit wel met zuurstof te maken heeft. (zuurstof kan je oplossen door een schone bak, planten en een pompje)
Aangezien deze vis ook op haar/zijn rug zwemt/dobberd kan dat duiden op ziekte. Maar omdat er een dikke buik bij zit kan het ook zijn dat de vis zwanger is. Dikke buiken kunnen vissen ook krijgen van verkeerd water, verkeerde voeding of een ziekte. Het kan dus een heleboel zijn.
Wat je kan uitproberen is om de vis even in een andere kom (kleinere) met een plantje en schoon water te laten zwemmen. Kijken of hij daarvan, opknapt. Als dit het geval is hoef je ook niet bang te zijn voor een ziekte. Anders zou ik naar de dierenwinkel gaan om even een medicijn te halen voor je visje. En misschien herkennen zij wel wat meer van de verschijnselen.
Succes