0. Voor we beginnen willen we er zeker van zijn dat je niet de domme (ja domme ja) fout maakt door je geluid in je computer uit gezet te hebben of op heel laag volume te hebben staan. Dit doe je door rechtsonderin te zoeken naar een luidspreker tekentje en er met je linkermuis één keer op te klikken. Sleep nu het balkje helemaal omhoog.
Kun je het luidsprekertekentje niet vinden? Geen nood, ga gewoon verder met dit stappenplan.
1. Hardware Nalopen:
In het geval van een PC zul je vrijwel altijd te maken hebben met een externe speakerset. Deze kunnen in sommige gevallen in het beeldscherm gebouwd zitten. Je dient nu eerst na te lopen of de speakers op de stroom aangesloten zitten en aan staan. Meestal brand er daneen groen lampje oid (let op: niet altijd). Laptops hebben bijna altijd de speakers ingebouwd zitten. In het geval van een laptop hoef je hier dus ook niet op te letten.
Nu dien, nog steeds alleen in het geval van externe speakers, je te kijken of de speakers aangesloten zijn op de computer. Meestal gaat het om een groen kabeltje. Dit kabeltje moet in de geluidskaart van je computer worden gestopt. Meestal heeft je geluidskaart meerdere aansluitingen waar het audio-kabeltje op past. In de meeste gevallen moet het kabeltje in de groene audio ingang achterin je computer worden gestopt.
Een goede manier om je speakers te testen is door ze aan te sluiten op een walkman, mp3-speler of Ipod (een ipod is ook een mp3 speler, maar zo zien veel mensen het niet, vandaar ;) ). Als je nu muziek afspeelt op je muziekspeler dan moet er geluid uit de speakers komen. Is dit niet het geval en heb je bovenstaande stappen doorgelopen (uiteraard moet je het audiokabeltje niet in de computer, maar in je mp3-speler stoppen) en hoor je geen muziek, weet je zeker dat de boxen aanstaan, ga dan op zoek naar een volumeknop op je speakers.
Software:
Zijn er hardwarematig geen problemen te vinden, dan moeten we het probleem in de software van je computer gaan zoeken (drivers). Eerst gaan we kijken of je computer je geluidskaart überhaupt herkent en of de geluidskaart geïnstalleerd is. Is de geluidskaart niet geïnstalleerd, dan gaan we deze installeren.
[Zie hier: http://www.gax.nl/geluid-van-uw-computer-herstellen/ welke stappen je moet ondernemen. Alle mogelijkheden om je geluid het weer te laten doen staan hier makkelijk en goed uitgelegd.]
Succes ermee. ;)