Dat kan alleen als je, zeg maar zonder internet "stand alone"wil/kan werken. Dan kan je net zolang door gaan tot de hardware uit elkaar valt. Echter... Als je op internet en of email wil, heb je te maken met de volgende zaken:
_Er blijken fouten te zitten in je huidige software, die met name beveiligingsproblemen kunnen op leveren. Dus upgrade/patchen.
_Je moet een virus scanner hebben, die i.v.m. telkens nieuw ontwikkelde virussen, steeds geupdate moet worden.
_Websites die je bezoekt, gebruiken de nieuwste technieken, die vereisen dat jij de nieuwste browsers (ie9) installeert, plus de nodige plugins die je ook moet updaten.
_De "wereld" gebruikt b.v. de nieuwste word versie, die jij op een gegeven moment niet meer kan bekijken met je oude word versie, dus moet jij ook upgraden.
_Met al die updates, word je oude pc te zwaar belast en moet je ook nog eens je hardware upgraden.
En zo is het cirkeltje rond.