Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Camera's. Vragen over audio, huishoudelijke apparaten, tablets en televisies vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan flitser van foto camera kapot gaan op deze manier?

Ik maak veel foto's van mijn nichtje, maar ze beweegt vaak, dus foto's bewogen. Sluitertijd aanpassen, maar dan foto te donker, niets werkte. Tot ik flitser uitklap en dan foto's maak, maar dat is te koud licht, en te vel voor haar ogen. Ik probeerde toen een vel papier voor de flitser te doen, dat werden goede foto's, maar na een aantal hoorde ik een tik, en begon het raar, verbrand te ruiken. Ik ben meteen gestopt. Hoe kan dat??
Het is een nieuwe camera, ik snap niet waarom ik geen goede foto's krijg zonder flits, het is binnen, maar goed verlicht.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Camera's

Kun je een film uit zo' n gesloten filmrolletje halen zonder dat het negatief gewist wordt?

Ik heb fotorolletjes van dat systeem dat werkt met rolletjes die dicht zijn en waar de negatief binnenin zit. Nu heb ik een filmscanner en vroeg me af of de films die in die rolletjes zitten er zonder gevaar uitgehaald kunnen worden.

Toegevoegd na 9 minuten:
Het is een oude film en al ontwikkeld en foto's zijn ooit afgedrukt.

Ik wil ze nu graag scannen.

Even ter verduidelijking.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Camera's

Nikon objectief: AF-D 50mm of AF-S 50mm?

Ik ben van plan een 50mm lens te gaan kopen van Nikon. Nu heb ik twee opties: de AF Nikkor f/1.8D en de Nikkor AF-S f1.4G

De eerste wordt ook wel 'plastic fantastic' genoemd, waarom weet ik zo niet.

Nu is mijn vraag, welke is beter? Qua prijs is de eerste ongeveer 200 euro goedkoper dan de tweede, maar is die tweede dat geld dan wel waard?

Hij moet gebruikt worden in combinatie met een Nikon D3100 (dus voor autofocus heeft hij wel een SWM nodig, welke alleen de tweede heeft).

Graag zie ik adviezen en ervaringen tegemoet.

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
in: Camera's
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing