Waarom zitten vliegen altijd op het computer scherm?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Er zijn vlinders die honderden tot duizenden kilometer trekken.
Bij de vlinders in mijn tuin zie ik dat ze fladderen: ze vliegen nooit in een rechte lijn maar veranderen continu van richting.
Hoe vliegt een trekvlinder? Fladdert die op dezelfde manier, of vliegt hij dan wel in een rechte lijn (zoals een trekvogel) omdat dat efficiënter is?
Muggen blijken zoveel schade aan de mens toe te brengen (Zika, Malaria, etc.) dat men van plan is het beestje uit te roeien. Of dat lukt is een tweede vraag. Maar welke gevolgen kan het hebben voor het ecosysteem, en indirect voor de mensheid?
Toegevoegd na 10 uur:
Uit studies is gebleken dat het uitroeien van één soort mug met gevaarlijke ziekteverwekkers vrij baan geeft voor een ander soort mug om de taak over te nemen. Er zijn vooraanstaande wetenschappers die zich weinig zorgen maken over het verdwijnen van alle muggensoorten en de ecologische impact daarvan. Bron: http://www.nature.com/news/2010/100721/full/466432a.html Dit interview stamt nog uit 2010. We zijn heden eigenlijk zo ver in staat om microorganismen genetisch te manipuleren dankzij de CRISPR methode (https://en.m.wikipedia.org/wiki/CRISPR) dat we de mug als soort daadwerkelijk zouden kunnen uitroeien.
Bronnen:
http://www.smithsonianmag.com/innovation/kill-all-mosquitos-180959069/
https://www.technologyreview.com/s/600689/we-have-the-technology-to-destroy-all-zika-mosquitoes/
http://www.geek.com/science/geek-answers-would-it-really-be-so-bad-if-we-killed-all-the-mosquitoes-1583955/
http://www.nature.com/news/gene-drive-mosquitoes-engineered-to-fight-malaria-1.18858
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing