waarom prikken brandnetels
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik heb met enige regelmaat periodes dat ik een drukkend gevoel/gevoel van stress ervaar in een hele specifieke regio van mijn hersens. Het voelt altijd alsof het redelijk specifiek op een plek in mijn linker hersenhelft plaatsvindt.
Nou kan het natuurlijk heel goed zijn dat ik mij die regio inbeeld, of dat die regio helemaal niet zo specifiek is, maar ik heb de regio, zoals ik hem ervaar aangegeven in het plaatje bij deze vraag.
Op het moment dat ik niet lekker in mijn vel zit, dan is dit meestal de regio waar ik een irritante stress voel. Het is geen pijn, maar gewoon een drukkend gevoel. Voor mijzelf gebruik ik altijd als metafoor dat het lijkt alsof een tuinslang dichtgeknepen wordt.
Dit gevoel kan soms weken en soms wel maanden aanhouden, met als gevolg dat ik passief word, mijn zelfverzekerdheid drastisch afneemt, twijfel over mijzelf toeneemt en nog meer onaangename persoonlijkheidstrekken uitvergroot worden. Ook trek ik mij in dit soort periodes vaak sociaal wat terug.
Het vreemde is, dat als dat drukkende gevoel in die regio weg ebt, en dat kan soms al binnen een dag zijn, dat die symptomen die ik schets ook opeens beduidend minder worden. Alsof ik opeens weer ademruimte heb, en weer zin heb om dingen te ondernemen, mij weer vrijer voel, weer meer zin heb om dingen te ondernemen.
Herkent iemand dit soort specieke zeurderige 'drukregio's' die leiden tot dit soort symptomen? Is er iets specifieks bekend over dit gebied? En waar zou dit verder op kunnen duiden?
Bij mensen hebben vrouwen gemiddeld minder gevoel voor richting en snelheid, en minder ruimtelijk inzicht, dan mannen. Daardoor kunnen vrouwen minder goed fileparkeren dan mannen.
Ik kan me niet voorstellen dat een vrouwelijke vogel iets vergelijkbaars heeft, want dan zou ze bijvoorbeeld net áchter haar nest landen, of steeds net náást die tak landen.
Is zo'n verschil in ruimtelijk inzicht ook in het dierenrijk bekend?
is dat iets met het klimaat?
ik zou het wel leuk vinden als er hier een paar in de boom zouden zitten. maar niet gevangen. dat vind ik niet leuk.
Toegevoegd na 4 minuten:
zich wassen bedoel ik
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing