Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Besturingssystemen. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over hardware, internet, programmeren, sociale media, software, virussen, phishing en malware vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Computer start niet goed op en herstarten werkt niet, kan iemand helpen?

Hey mensen

Mijn zelfbouw pc start niet goed op, soms krijg ik een ''blackscreen of death'' maar hier kan ik omheen door de pc een paar keer opnieuw op te starten. Ook kan ik in Windows komen via boot en in Windows reageert ie normaal. Maar wanneer ik mijn pc opnieuw opstart blijft ie hangen en blijft ie de hele tijd aan dit valt alleen op te lossen door de pc volledig uit te drukken. Heeft iemand een idee hoe ik het opstart en het herstart probleem kan oplossen?? pc is bijna onbruikbaar en updaten is onmogelijk.
(Alle drivers zijn geïnstalleerd en videokaart heb ik eruit gehaald)

Specs:
processor i5 6600k
moederbord Asus Z170 PRO GAMING
RAM Crucial Ballistix 2x 4GB
geheugen Samsung EVO 250GB
videokaart MSI R9 380 8GB
Windows 8 pro 64 bit (tijdelijk straks upgrade naar Windows 10 pro 64 bit)

Alvast bedankt
Rafael

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Is het normaal dat een op windows-pc meteen na het opstarten al meer dan 50% van het geheugen wordt gebruikt voor Systeem?

Toegevoegd na 6 dagen:
het gheugengebruik loopt vaak en ineens op tot tegen de 100%. de schijf waarop de systeembestanden staan wordt dan ook voor 100% gebruikt. daardoor weinig of geen acties meer mogelijk, toetsaanslagen worden met vetraging verwerkt (bijv typen in Word).
ik ben er achter dat als ik verbinding met internet verbreek, alles weer naar 'normaal' gaat en (vaak, in ieder geval enige tijd) goed functioneert, ook als ik weer verbinding met internet heb,

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

ik heb perongeluk alle media drives van harde schijf gewist nu wil niks meer opstarten wat nu?

ik wilde eerst een gpu driver installeren maar ja windows 10 verknalde het weer door alles te slopen dus ik wilde windows 10 opnieuw installeren maar toen moest ik weer de harde schijf naar GPT partitie zetten. mijn laptop heeft 2 drives ik heb perongeluk de verkeerde drive geformateerd en nu ben ik alle media drives kwijt dus helemaal niks wil meer opstarten zelfs de usb niet meer waar windows 10 opstaat wat nu!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Kan ik met een oude Windows 7 activatiesleutel een clean installatie van Windows 10 activeren?

Op dit moment heb ik een laptop waar vroeger Windows 7 Home Premium op stond. Dat heb ik gratis geüpgraded naar Windows 10.
Ik heb een nieuwe desktop PC besteld zonder OS (geldbesparing).
Met de Media Creation Tool heb ik een Windows 10 installatiebestand op een USB stick gezet zodat ik Windows 10 kan installeren op mijn nieuwe PC.

Op dit moment staat er een Windows 7 key (OEM) op de achterkant van mijn laptop en ik heb een key voor Windows 10 Home (daarmee is mijn computer nu geactiveerd).
Kan ik een van deze sleutels gebruiken om Windows 10 Home te activeren op mijn toekomstige PC, of is het handiger om mijn hardeschijf te klonen?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing