Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Besturingssystemen. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over hardware, internet, programmeren, sociale media, software, virussen, phishing en malware vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ik wil windowds 7 op mijn oude laptop installaren waar vista op staat, hoe moet ik dit doen?

Op mijn oude laptop staat windows vista en is door de jaren heen met prestaties achteruit gegaan.

Ik wil hier nu windows 7 op zetten die ik gedownload heb. Hoe moet ik windows vista verwijderen en windows 7 erop zetten.
Gaat dat automatisch als ik deze download run?

LET OP: HET IS VIA EEN DOWNLOAD (legale versie)

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Waarom kan ik geen programma's meer openen in Windows 7?

Ik heb een Windows 7 laptop echter kan ik geen programma's meer openen (EXE) met uitzondering van Avast, NOD32, Skype en nog een paar andere. Nu heb ik ontdekt dat ik gedurende +/- 30 seconde na het opstarten wel nog EXE bestanden kan openen, daarna is het niet meer mogelijk. Ook in de veilige modus is het mogelijk om EXE bestanden uit te voeren.

Ook blijft de laptop bij het openen van een programma (EXE) of Windows Verkenner vasthangen. Als ik de programma's open dan worden deze wel weergeven in Windows Taakbeheer. Ik heb alle virussen etc. verwijderd zowel via Avast als NOD32. Het probleem wordt niet veroorzaakt door een conflict tussen de anti-virussoftware want het probleem deed zich alvorens het installeren van Avast voor.

- Kan geen EXE meer openen na +/- 30 seconden
- Laptop blijft vrijwel direct vasthangen (muis werkt wel en ik kan ook nog andere programma's starten, ook deze blijven vasthangen)
- Processen worden wél weergegeven in Taakbeheer
- Alles werkt probleemloos in Windows Veilige Modus
- Systeemherstel is niet mogelijk, ook niet via installatiemedium
- Kan de computer ook niet afmelden of afsluiten

Het volgende heb ik geprobeerd:
- Systeemherstel (werkte niet)
- Ik heb de register instellingen weer naar standaard hersteld
- Computer helemaal schoon gemaakt van schadelijke componenten

Het liefst wil ik niet heel mijn systeem leegmaken i.v.m. veel geïnstalleerde software e.d.

Bedankt voor de hulp!

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Hoe kan je eigen toetsenbord shortcuts maken op een mac?

Goedendag,

Ik probeer al een tijdje een eigen shortcut te maken op een mac zodat je gewoon met het toetsenbord kan navigeren door mappen met de finder. Ik snap echter niet helemaal waarom mij dit niet lukt. Hieronder staat een screenshot zodat u weet wat ik heb gedaan.

Het zou heel handig zijn als iemand zou kunnen vertellen wat ik fout doe.

Bedankt,

Met vriendelijke groet,


Roy

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Hoe vind je in Windows7 op een netwerkwerkdrive naar *.txt met de string 'fiets'?

Er zijn programmaatjes zoals Everything van voidtools, maar dan moet je 't ook op de server installeren en dat wordt (uiteraard) niet toegestaan op bedrijfservers.

I.p.v. het op te lossen m.b.v. een third party tool, moet het toch ook mogelijk zijn in Windows7 zelf?
Kan echter niet vinden hoe. Als je er op googlet, vind je allemaal third party tools (en voor sommigen moet je betalen, zoals het werkbare SearchFileEX).

Je kan in Windows7 aanvinken dat je in bestanden moet zoeken. Je kan zoeken naar *.txt. Maar hoe zoek je naar bestanden met beide voorwaarden tegelijk? In XP was dit een peuleschilletje (helemaal als je http://tweaks.com/windows/36919/classic-search-style-kill-the-dog-done-right/ toepasde).

't Is vast simpel, maar dan zie ik 't over 't hoofd.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing