Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Mag men op een IAOW uitkering de inkomsten uit werk netto op het bruto bedrag inhouden?

mijn huidige werkgever houd loonbelasting en heffingskorting in op mijn loon en ik geef dit elke maand op bij DWI zodat zij dit in mindering kunnen brengen op mijn IAOW uitkering. Het merkwaardige is dat DWI het netto loon wat mijn werkgever dus stort van het bruto uitkeringsbedrag aftrekt en wat overblijft uitbetaald. Volgens mij moet DWI gewoon het bruto salaris van mijn werkgever van het bruto uitkeringsbedrag aftrekken.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Is het mogelijk om je fiscaal loon voor de loonheffing op legale wijze te verhogen?

Ik vul voor een kennis altijd de belastingpapieren in. Zij heeft de jaaropgaaf over 2014 binnen en heeft aan loon loonheffing 8.910 euro. Nu lees ik op de site van de belastingdienst dat de arbeidskorting op loon boven 8.913 euro 18,724% bedraagt en dat de arbeidskorting op loon onder de 8.913 euro 1,807% bedraagt. Als ik het goed begrijp krijgt ze dus over de 8.910 euro een arbeidskorting van 161 euro (1,807% van 8.910). En als ze 3 euro meer zou hebben verdiend in 2014 dan zou de arbeidskorting 1.669 euro zijn geweest (18,724% van 8.913).

Is het mogelijk om haar loon op een legale manier op te hogen naar 8.913 euro zodat ze gebruik kan maken van de hogere arbeidskorting? Het scheelt netto toch ruim 1.500 euro.

Ik ben benieuwd naar jullie antwoorden; hierbij nog even de bron van de percentages en drempelbedragen: http://www.belastingdienst.nl/bibliotheek/handboeken/html/boeken/HL/tarieven_bedragen_en_percentages_per_1_januari_2014.html#HL-Tabel-2a

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Moet ik in Spanje belasting betalen als ik daar ga wonen met een WAO uitkering?

Ik ben volledig afgekeurt en overweeg in Spanje te gaan wonen.
Klopt het dat afgekeurde mensen in Spanje geen belasting hoeven te betalen?
Dus dat de Nederlandse staat dan ook je uitkering bruto overmaakt.
Maar dan bouw je waarschijnlijk geen AOW meer op!
Ik weet dat ik met behoud van mijn uitkering vrij kan vestigen binnen de EU.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing