Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Audio. Vragen over camera's, huishoudelijke apparaten, tablets en televisies vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom krijg ik geen muziek als ik mijn 3,5 mm jackkabel aansluit aan mijn 3,5 naar 6,3 adapter?

Gisteren heb ik een 3.5 naar 6.3 adapter gekocht, en vervolgens mijn 3.5 naar 3.5 kabel eraan gekoppeld en aan de andere 3.5 uitgang aan mijn mobiele telefoon. De 6.3 mm uitgang heb ik in de stereoapparaat gestopt. Ik heb geprobeerd om muziek af te spelen vanuit mijn telefoon, maar er kwam geen muziek uit. Je kan de stereoapparaat op verschillende standen zetten (CD, tuner, AUX, phono). De laatste twee heb ik geprobeerd, maar alsnog geen muziek. Weet iemand hoe dit komt?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Audio

Kun je een condensatormicrofoon ongestraft aan laten staan?

Ik heb een eenvoudige grootmembraancondensatormicrofoon die op 48V fantoomspanning werkt (een AKG Perception 100 om precies te zijn, maar ik weet niet of dat veel uitmaakt) en door omstandigheden is het lastig om hem los te koppelen. Ik zou hem dus permanent aan willen laten staan. Is dat bezwaarlijk? Het lijkt me niet dat zo'n ding veel stroom verbruikt, giftige dampen, warmte of ozon produceert, maar misschien zijn er andere bezwaren? Trekt het membraan bijvoorbeeld stof aan wanneer er spanning op staat? Of slijt de elektronica? Moet hij af en toe rusten?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Audio
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing