Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is jullie ervaring met het afbouwen van een lage dosering seroquel (quetiapine)?

Ik zou vandaag beginnen met het innemen van 25mg (p.d.) seroquel (quetiapine). Als dat goed zou gaan zou ik daar volgende week nog 25mg bij gaan slikken. Maar nu lees ik echter in de bijsluiter en op diverse apotheek-sites dat je redelijk veel last kan krijgen van ontwenningsverschijnselen (slapeloosheid, misselijkheid, diarree e.tc.) wanneer je het gaat afbouwen, en dat deze verschijnselen nog weken kunnen duren ook! Als dat echt zo is - ook bij een lage dosis - dan zit ik daar niet echt op te wachten en begin ik er liever niet aan!
Mijn vraag is dus: gelden deze ontwenningsverschijnselen alleen voor hoge doseringen en merk je er bij een lage dosering zoals 25mg of 50mg niet zoveel van? Heeft iemand daar ervaring mee?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Mijn oor zit al een paar dagen dicht en niks help om het open te krijgen, wat kan het zijn?

Ik heb sins zondag keelontsteking en ben daarvoor naar de huisarts geweest en die heeft me antibiotica gegeven. Sins ongeveer twee dagen geleden zit mijn linker oor 'dicht'. Een soort gevoel alsof je te diep onder water zit zegmaar. Ik heb al vanalles geprobeerd, hoofd schuin houden, gapen, uitblazen met mond en neus dicht, enz enz. Weet iemand hoe dat ik hier vanaf kan komen? En heeft het misschien met de keelonsteking of medicijnen te maken?

Ps. Ik heb morgen al een afspraak met de huisarts maar omdat ik er nogal gek van wordt vroeg ik het hier zodat iemand misschien iets weet om er snel vanaf te komen.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Hoe heet dit deel van je nek? (zie plaatje)

Ik heb echt ontzettende last van m'n nek op dit stukje.. het is ook wat boller/opgezet en lijkt een beetje 'vast te zitten.. hoe heet dit stuk?

Het is echt net de aansluiting tussen m'n nek en schouder.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/sielemann/sielemann1108/sielemann110800001/10301817-femal-hebben-van-nekpijn-en-geeft-zichzelf-massage.jpg

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Ik slik nu alweer 11 dagen de pil maar ben nog steeds ongesteld. Is dit normaal?

Na mijn stopweek slik ik nu al 11 dagen en ik lek nog steeds bloed. Van dat verse bloed, niet eens dat donkere bloed dat je aan het eind van je menstruatie krijgt. Is dit wel normaal?

Toegevoegd na 2 minuten:
Ik heb trouwens af en toe wel van dat donkere bloed, naar dan ineens heb ik weer gewoon "vers" bloed. Dit is toch raar?
Oh en trouwens, ik durf dit dus niet op het internet op te zoeken want dan krijg je er geheid allemaal ziektes en afwijkingen uit. Misschien heeft hier iemand ervaring ermee of enige kennis?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Wat is het beste bij keelpijn/keelontsteking: warme of koude dranken?

Door een niet te regelen airconditioning op het werk heb ik een keelontsteking opgelopen. Veel drinken is dan één van de tips om de pijn te verzachten. De één geeft aan dat je zoveel mogelijk koude dranken moet drinken, terwijl de ander zweert bij warme dranken. Diezelfde warme dranken worden door veel mensen echter weer ontraden, omdat die juist voor extra warmte zodat eventuele bacteriën extra hard zouden "groeien" en nog meer klachten zouden veroorzaken.

Dus... is warm of juist koud drinken het beste?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing