mogen de buren een plastic schutting plaatsen van 2 mtr hoog let wel het is van dat zwarte boerenbond plastic

Weet jij het antwoord?

/2500

Op hun eigen erf wel, op de erfgrens niet. Op hun eigen grond mogen ze alles neerzetten waar geen bouwvergunning voor nodig is (en voor een schutting is dat niet nodig). Maar de erfgrens is van jullie beide, dus daar moeten jullie overeenstemming over hebben. Als ze sluw zijn bouwen ze de schutting op 30 cm van de erfgrens. Dan wordt hun tuin iets kleiner, maar heb jij geen poot om op de staan.

Ja dat mag, als de tuin van de buren niet aan water, of aan de openbare weg ligt. Burgerlijk wetboek 5, Artikel 49 1. Ieder der eigenaars van aangrenzende erven in een aaneengebouwd gedeelte van een gemeente kan te allen tijde vorderen dat de andere eigenaar ertoe meewerkt, dat op de grens van de erven een scheidsmuur van twee meter hoogte wordt opgericht, voor zover een verordening of een plaatselijke gewoonte de wijze of de hoogte der afscheiding niet anders regelt. De eigenaars dragen in de kosten van de afscheiding voor gelijke delen bij. 2. Het vorige lid is niet toepasselijk, indien een der erven een openbare weg of een openbaar water is. Toegevoegd na 1 minuut: Ik ga er hier vanuit dat er geen afwijkende regels gelden bij jou in de buurt. De buren kunnen je wettelijk gezien dan nog laten meebetalen ook helaas...

Bronnen:
Burgerlijk Wetboek

Ja het mag maar iedere gemeente heeft regels omtrent erf afscheiding. De een geeft aan 1.60 hoog een ander 1.80 en als je hoger wil moet je bij de enen gemeente 50 cm van de erfafscheiding zijn en bij een ander 1 meter. Vraag het maar na bij je gemeente.

De hoogte van een erfafscheiding mag maximaal 1.80 zijn. Als het op hun eigen erf geplaatst wordt kunnen de buren geen protest aantekenen tegen wat voor materiaal er gebruikt wordt

Ik begrijp dat jij dat niet mooi vind, van dat zwarte boerenbond plastic. Maar ja, dat is geen argument, iets mooi vinden. De precieze regels voor een erfafscheiding verschillen per gemeente. Maar die gaan dan over hoogte etc. Niet over wat mooi gevonden wordt.

Dat mag, wel dient de schutting op hun deel te staan en niet op de scheiding. Het netter om plaatsen van een schutting in overleg met jou te doen, dan kan je ook afspreken de schutting op de scheiding te plaatsen. Je kunt dat 'boerenbont plastic' uit het zicht halen aan jou kant er een andere schutting tegenaan te zetten. Veel gemeenten hebben de regel dat je tot 2 meter uit de muur 1.80m hoog mag plaatsen, vervolgens niet hoger dan 0,80m. Maar buren kunnen in overleg hier wel anders in beslissen. Grenzend aan de openbare weg en openbaar groen zijn de regels per gemeente verschillend. Toegevoegd na 1 minuut: het is netter...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100