Mag ik een stacaravan in mijn achtertuin zetten ?

En mag daar dan ook iemand wonen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Het mag, maar het kan zijn dat je een (lichte)vegunning nodig hebt. Raadpleeg je eigen gemeente hiervoor, elke gemeente heeft andere regelgevingen over maximale afmetingen etc. Hoofdstuk 2. Handelingen in, aan en bij woningen Art. 2.1. Een stedenbouwkundige vergunning is niet nodig voor de volgende handelingen: 13° het plaatsen van één verplaatsbare inrichting die voor bewoning kan worden gebruikt, zoals één woonwagen, kampeerwagen of tent, niet zichtbaar vanaf de openbare weg, zonder er effectief te wonen. Ik kan je dus niet zeggen of je er in mag wonen, laat staan iemand anders. Ik wil je daarom aanraden om je gemeente te raadplegen. Nogmaals regelgeving over vergunningen verschillen per gemeente. Ik had zelf ooit een groot tuinhuis, gas water en elektra was aanwezig. Toch was het niet toegestaan om er te overnachten aangezien dat onder 'wonen' valt.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100