Als het minder dan een meter is kan je er ook gewoon een flinke houten balk in doen. Als staalprofiel zou ik een I-profieltje van 10 cm nemen. Sla eerst 2 bovenelkaar liggende bakstenen eruit (is ca 11 cm, 5 + 5 + 1 cm voeg). Prop dan het profiel (schuin) erin en vervolg dan je weg, het profiel komt dan beetje bij beetje "in de muur" te zitten. Zorg voor een oplegging van 10 cm aan beide kanten. Als het profiel er eenmaal inzit, dan pas het werkelijke gat maken!
Zaag klosjes uit een "drietje" (7 x 4 cm ongeveer, formaat) die in het profiel kunnen worden geklemd. Op 1 meter zijn dat er 4: 2 aan de uiteinden en 2 in het midden van het profiel. Bekleed dan het profiel met stucplaat. Zorg dat de onderkant van de stucplaat 3 cm uitsteekt. Hierdoor kan je een tengel van 18 mm er tegen aanschroeven en daar haaks op kan je dan weer een reep stucplaat van 12 mm schroeven. Half zakje Rotband en de boel netjes aansmeren.
Toegevoegd na 4 minuten:
Oh ja, bij het afstucen niet de hoekstalen vergeten, anders moet je er iedere keer met een pet op je kop door het gat!
Toegevoegd na 6 minuten:
Bij de twee opleggingen: het profiel flink "aankauwen" met mortel. Voor de zekerheid 24 uur laten uitharden. Dan pas gat maken.
Toegevoegd na 8 minuten:
Oplegging MINIMAAL 10 cm, hang er een beetje van af "hoeveel" er boven zit. Met 15 tot 20 cm zit je altijd goed!