ik denk dat dit niet winstgevend is, 1 kubieke kilometer is 1.000.000.000.000 liter, als je dat allemaal moet filteren voor 4 kg gram goud zou dit wel niet winstgevend zijn
26 oktober 2011 17:08
hèhè....ben al dik 20 jaar in het geheim bezig met filteren. Heb al 2376kg bij elkaar gesprokkeld.... :)
Dit was ooit op het VWO een leuke vraag uit mijn scheikundeboek. Uiteindelijk doet niemand het omdat de inspanningen duurder zijn dan de opbrengsten. Wellicht dat dit met huidige goudprijzen ooit verandert maar voorlopig is het niet rendabel genoeg.
In zeewater zit ook een heel klein beetje goud. De winning van dit goud kost echter veel meer dan dat het opbrengt, hebben Duitse wetenschappers na de eerste wereldoorlog (1914-1918) vastgesteld. Men had toen bedacht dat de winning van goud uit zeewater een goede oplossing was om de Duitse goudschuld af te lossen.