Je loopt alleen gevaar als je een stroomkring vormt tussen de kabel en aarde of tussen kabels onderling.
Zolang je alleen maar kontakt hebt met 1 hoogspannings geleider dan zal het potentiaal van de kabel ook op jouw lichaam aanwezig zijn.
Omdat er wisselspanning aanwezig is op de kabel zal jouw lichaam afwisselend positief en negatief geladen worden, maar omdat jouw lichaam maar een beperkte elektrische capaciteit heeft zal je de laad- en ontlaadstroompjes maar als een lichte tinteling voelen.
Op het moment dat je de kabel loslaat is de potentiaal op je lichaam afhankelijk van hoe hoog de spanning op het moment van loslaten was.
Als je met deze resterende lading de grond bereikt zal, wederom door de geringe capaciteit er slechts kortstondig een klein stroompje lopen, vergelijkbaar met de statische ontlading die je soms bij uitstappen van de auto voelt als je de hoek van de autoportier aanraakt.
Je zal alleen sterven als je de grond raakt terwijl je nog de hoogspanningskabel vasthoudt, als je springt en dus niet tegelijkertijd kontakt maakt kun je overleven mits je niet te pletter valt, net als een vogel.
Toegevoegd na 4 minuten:
Bij hoogspanning is direct kontakt niet de enige voorwaarde om stroom te laten lopen:
Als je te dichtbij komt kan ook vonkoverslag optreden.
Afhankelijk van de luchtvochtigheid kan dat bij het landelijk koppelnet wel tot een meter afstand.