"Om vooruit te komen ".....................
Vreemd genoeg zijn de geleerden het over het juiste antwoord van deze vraag niet eens, de meest aanvaardbare uitleg is volgens mij de volgende:
De reden waarom sommige vogels hippen en andere lopen, heeft te maken met de verschillen in het leefmilieu.
Vogels die in bomen leven, zoals vinken, hippen meestal over de grond, terwijl leeuweriken en piepers, die veel meer tijd op de grond doorbrengen, lopen of rennen.
De mus HIPT van tak naar tak, voor andere vogels die meer op de grond zijn, is lopen efficiënter.
Klimvogels, zoals spechten en boomklevers zijn hippers. Dat zelfde geldt voor bij uitstek in bomen levende zangvogels. Zij zijn erop ingesteld om van tak tot tak te springen en houden op de grond aan die gewoonte vast.
Soorten die vooral op de grond voedsel zoeken en nestelen zijn overtuigde lopers.
Eksters en kraaien kunnen zowel hippen als lopen
En hoendersoorten die vrijwel uitsluitend op de grond verblijven zijn goed toegerust om te rennen en te lopen.
(Bron: “Vogelgedrag” van Stephen Moss & www.vroegevogels.vara.nl )