Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Zijn de medewerkers van een school verantwoordelijk voor de kinderen als zij op school zijn?

Als een kind gepest/fysiek mishandeld wordt op school, dan horen leerkrachten dit toch in de gaten te hebben en in te grijpen?
Dat valt toch onder hun verantwoordelijkheid?

Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.

Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Antwoorden (5)

Door bijv. cyberpesten of via MSN en andere digitale wegen word het steeds lastiger om voor een docent dit in de gaten te hebben. Daarnaast is het zo dat een docent maar weinig middelen heeft om in te grijpen. Want als de docent een straf geeft aan het kind dat pest, staan tegenwoordig de dag erna de ouders op de stoep dat de docent onterecht was en krijgt zelfs bedreigingen op dat moment.
Daarnaast zijn kinderen soms erg stiekem in pesten en durft de gepeste het niet te melden.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Zeker, als dat pesten op school gebeurt en
dat wordt gezien door de leerkrachten dan zijn die
verantwoordelijk en horen die in te grijpen.

Maar een aspect van pesten is nu juist dat het vaak
niet open en bloot op het schoolplein gebeurt,
maar stiekem onderweg.
En dat degene die gepest wordt, daar vaak niet
voor uit komt.

Uiteindelijk is het welzijn van een kind de gezamenlijke verantwoordelijkheid van zowel ouders als leerkrachten.
Daar is nog veel werk te doen.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Dat mag ik toch wel hopen! Als je een kind aan anderen /volwassenen toevertrouwt, reken je daar toch op.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Jazeker, en zelfs niet alleen op het schoolterrein. Formeel is de school verantwoordelijk vanaf het moment dat de leerling 's ochtends de deur uitstapt tot het moment dat hij 's middags weer veilig thuis is.

En inderdaad, er zijn nog steeds te veel scholen die niet goed omgaan met die verantwoordelijkheid. Eens in de zoveel tijd duikt er weer een filmpje op van leerlingen die elkaar mishandelen. Vrijwel altijd reageert de bewust school daarop door de filmer te straffen en te proberen dat filmpje van internet af te krijgen. Dat zegt mij genoeg: zo'n school vindt het imago belangrijker dan het aanpakken van geweld.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
De scholen en leerkrachten zijn natuurlijk verantwoordelijk om daar zo goed mogelijk mee om te gaan. Maar het kan ontzettend moeilijk zijn! Want inderdaad, zijn ouders tegenwoordig erg snel met bedreigingen. En de dingen die in de gaten lopen, zoals hard geweld, zijn misschien nog wel te bestrijden, maar pesten omvat zo veel meer - naast het geweld kan het intens gemeen en geniepig gaan, op een manier dat 'buitenstaanders', zoals een leraar dat dan ook is, het niet kunnen zien.

We zijn het er allemaal over eens dat pesten als het even kan voorkomen, of in ieder geval bestreden moet worden. Maar als dat niet lukt, ligt dat niet altijd aan de school of de leerkrachten, die kunnen wel eens heel hard hun best gedaan hebben om er iets aan te doen. Om het echt op te lossen moet alles en iedereen samenwerken om het te stoppen - en als er één linkje tussenuit valt, kan je vaak niets meer, ook als leerkracht niet.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing