mag school een verplichte excursie tot 7 uur laten duren?

ik heb woensdag een excursie met school naar de 2e kamer. de excursie duurt tot 7 uur (met busreis meegerekend). hierdoor mis ik mijn voetbaltraining. mag school dit zomaar doen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Een school mag een excursie verplicht stellen, maar alleen als deze gratis is en als de activiteit onderdeel uitmaakt van het vaste lesprogramma. "Een kind is verplicht deel te nemen aan schoolactiviteiten zoals zwemmen, schoolreisjes en excursies als de activiteit onderdeel uitmaakt van het vaste lesprogramma van de basisschool. Dit is vastgelegd in artikel 41 van de Wet op het primair onderwijs (WPO)." "Het is dus verplicht om deel te nemen, maar alleen "als de activiteit onderdeel uitmaakt van het vaste lesprogramma". En dat is bijna nooit het geval. Voor schoolreisjes etc. moet immers meestal extra betaald worden. En aangezien het vaste lesprogramma per definitie gratis is, zijn schoolreisjes etc. dus bijna nooit verplicht. Daar komt bij dat avondprogramma's en overnachtingen (denk aan meerdaagse schoolkampen) sowieso geen deel kunnen uitmaken van het vaste lesprogramma. Ook als ze gratis zijn." Of het verstandig is om niet mee te doen aan een excursie is een andere vraag. Je leert van een excursie, daarnaast is het vaak leuk om iets anders te doen met je klasgenoten. Volgende week is er waarschijnlijk weer een voetbaltraining...... Je hoeft geen vrijstelling te vragen, maar het is wel verstandig om te bespreken met school dat je niet mee wilt.

Bronnen:
http://www.ouders.nl/mond2011-schoolkamp.htm
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/sc...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100