Openstaande vakantiedagen bij ontbinding arbeidsovereenkomst: binnen welke termijn 'afrekenen'? En ruimte voor verhoging?

Het gaat om de volgende situatie:
30 april is ontslag genomen bij de werkgever. Twee maanden uitwerktermijn resulteert in een laatste werkdag van 30 juni. Op die datum had ik nog een substantieel aantal vakantiedagen openstaan.

Ik meen dat deze tot uitbetaling moeten komen in de volgende maand (juli). Dit is echter niet gebeurd. Kan ik de 5% verhoging per dag eisen (zie: artikel 7:625 BW) en een wettelijke rente?

In feite zijn het dus twee vragen (termijn vs. verhoging). Graag verneem ik jullie meningen.

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee. Je zal eerst moeten uitvinden of je uberhaupt recht hebt op een vergoeding. Dit is namelijk niet 'normaal'. De meeste werkgevers verwachten dat je je vakantiedagen opmaakt voor het einde van je contract, en dat ze anders komen te vervallen.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100