Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Virussen, Phishing & Malware. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over besturingssystemen, hardware, internet, programmeren, sociale media en software vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

wat te doen na een cyberaanval (gehacked)?

Hallo,
Ik werd laatst door hackers gebeld die zich voordeden als windows medewerkers en ben toen in de val gelopen en ben gehacked geweest. Ik kon niks meer zonder een wachtwoor maar het is me toch gelukt om systeem herstel uit yr kunnen voeren en ben daarna terug gegaan naar fabrieksinstellingen. Mijn lapyop was een tijdje goed maar nu is hij traag wat niet hoort bij een laptop van 5 weken. Is er een kans dat ze nog op mijn laptop zitten en hoe kan ikdit het beste aanpakken om weer veilig en snel gebruik te maken van mijn laptop?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Mijn whatsapp is gehackt, wat nu?

Ik heb het vermoeden dat mijn Whatsapp is gehackt. Een contact heeft mij een screenshot gestuurd van een Whatsappgesprek tussen mij en 'een vriend', en 'een vriend' heeft diegene niet is tussen z'n contacten staan. Ik ken veel mensen die goed Whatsapp kunnen hacken, en ik weet bijna zeker dat mijn Whatsapp is gehackt. Ik wil hier heel graag wat tegen doen, want ik wil natuurlijk gewoon wat kunnen bespreken op 'app zonder dat het afgelezen wordt. Heeft iemand hier ervaring mee? Weten jullie wat ik hier tegen kan doen? Alvast bedankt voor de tips.

Amienymus.

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Kan de politie een lastigvaller achterhalen?

Sinds een maand of drie heb ik last van iemand die mij ongevraagd pakketjes stuurt ( webshop bestellingen, vaak erotiek gerelateerd), aanmeld bij nieuwsbrieven en vage dreigmails stuurt. Ik heb aangifte gedaan en via de webshops en de dreigmails kwam er een ip-adres boven. Deze kwamen uit bij een aantal openbare wifi hotspots.Volgens de politie lopen de sporen dus dood want druk bezochte plekken. Is het IP-adres nu werkelijk het enige opspoorbare? Ik heb overigens wel een idee wie dit kan doen. De politie doet er niets mee wegens te weinig bewijs. Ook zei de agent tussen neus en lippen door dat ik het waarschijnlijk zelf doe. Dit is niet het geval. Iemand enig advies?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Is het programma cold turkey veilig?

Haaiii!!
Als ik aan het leren ben raak ik heel snel afgeleid door youtube enz, en dan zie je overal van die "gebruik self control om sites te blokkeren" en dat lijkt me zo handig maar dat is alleen voor apple.
Nu heb ik laatst mijn computer gesloopt dus zit ik nu om mn moeders computer en kan daar geen dingen (met virussen) op downloaden. Ik ben nu aan het sparen voor een eigen laptop en vond het programma Cold turkey, ( http://getcoldturkey.com/ ) een soort selfcontrol alleen dan voor windows. Ik vroeg me af is deze site veilig enz?
Als iemand me kan helpen zou dat geweldig zijn!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing