tot welke leeftijd mag een kind op de stoep fietsen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

De wet zegt er niet met heel veel woorden iets over. Voor zover kinderen geleerd wordt op school bijvoorbeeld met verkeersles geldt : "Je mag op de stoep fietsen, als je nog geen 9 jaar oud bent, met een kinderfiets en zonder de andere voetgangers te hinderen". Tot en met acht jaar dus, maar wel onder bepaalde voorwaarden. Toegevoegd na 37 minuten: Ik hoor net dat deze bron Belgisch is ; helemaal niet gezien. Ik zoek even verder en als ik niks vind, haal ik het antwoord weer weg. In de Wegenverkeerswet werd er nergens over gerept. Maar iedereen weet dat je een kind van twee, drie niet op de openbare weg laat "fietsen". Ook niet onder begeleiding. Toegevoegd na 40 minuten: Gevonden ! In Nederland geldt dus het zelfde. Ik laat ze beiden staan, mocht iemand uit Belgie ooit dezelfde vraag hebben. ;-)

Bronnen:
http://www.verkeervpi.be/vpi/schoolverkeer...
http://www.wegwijsinhetverkeer.nl/index.php?id=52

Dat mogen kinderen helemaal niet. Artikel 5 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens bepaalt: fietsers gebruiken het fietspad. Volgens artikel 4 van dit reglement moeten voetgangers het voetpad gebruiken. Leeftijdsonderscheid maakt de wet hierbij niet.

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0004825/Hoof...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100