Kan je bekeurd worden voor het rijden in een auto zonder ruitensproeiervloeistof?

Dus met een leeg reservoir...

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ik heb het nog even extra opgezocht: 'In Nederland kan een automobilist een bekeuring krijgen als de ruitenwisserinstallatie niet naar behoren functioneert.' 'Naar behoren functioneert' betekent m.i. dat er ook vloeistof aanwezig moet zijn. Verder kun je een boete krijgen voor 'ondeugdelijke ruitensproeier' dus dat impliceert ook dat er vloeistof aanwezig moet zijn. Overigens kan ik me niet voorstellen dat je echt een boete zult krijgen als het tankje leeg is, wanneer je wel een fles ruitensproeiervloeistof bij je hebt en hem dus direct kunt bijvullen. Neemt niet weg, dat mocht het tankje leeg zijn en je krijgt inderdaad ineens viezigheid op je ruit waardoor je niets meer ziet, je dan wel een boete kunt krijgen. Maar ik denk dat op zo'n moment een boete wel je minste zorg is ;)

Bronnen:
www.boetes.nl

ja dat kan, je bent verplicht om in een veilige auto te rijden en als je de ramen vies hebt, moet je ze kunnen besproeien. APK

Nee daarvoor mag je niet bekeurd worden. Derentegen moeten je ramen wel schoon zijn. Het zicht van de bestuurder mag volgens de Wegenverkeerswet niet worden belemmerd. Overigens moet de ruitensproeier bij keuring wel goed functioneren.

Zowel voor een ondeugdelijke ruitensproeier, als voor een ondeugdelijke ruitenwisser kan je elk een boete van € 90 krijgen. Een leeg reservoir voor de ruitenvloeistof zal ongetwijfeld als ondeugdelijk gezien kunnen worden. Zie: http://www.autorij-instructie.nl/?p=718 Deze boetes zullen -zoals door het kabinet Rutte aangekondigd- in de toekomst alleen nog maar hoger worden. Daarnaast -als dit al niet geregeld zou zijn- breng je bij een eventueel onvoldoende zicht jezelf en andere weggebruikers in gevaar, waarvoor artikel 5 van de Wegenverkeerswet zou kunnen gelden. Dit artikel stelt: "Het is eenieder verboden zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt, of kan worden veroorzaakt, of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd" .

Men kan roepen wat hij wil Je kan geen bekeuring krijgen enkel voor het leeg zijn van een tank-je. Het is dezelfde regel als een gevarendriehoek. Je moet hem in geval van noodzaak gebruiken, maar voor het niet bij je hebben krijg je geen bekeuring. Bij dat tank-je is dit hetzelfde. Leeg zijn is geen probleem maar als je raam vies is en je maakt hem niets choon krijg je een bekeurring voor het vieze raam, niet voor een leeg tank-je En sorry voor diegene die het anders vinden. Ik klink arrogant, maar dit is zo. Kom maar op met de minnen als je het niet eens bent,. Maar het feit blijft staan

ja je kunt bekeurd worden het is namelijk een punt op de keuringslijst degene die je auto keurt zal hem altijd vol doen als hij leeg is. Als hij een herkeuring krijgt en het vaatje is leeg komt hij niet door de keuring

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100