Kan ik mijn auto opnieuw laten keuren bij een andere garage, wanneer deze is afgekeurd?

Mijn auto is afgekeurd maar ik ben het vertouwen in deze garage kwijt.
Kan ik de auto ergens anders opnieuw laten keuren?

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja, je kunt de auto (al dan niet na reparatie) overal opnieuw laten keuren.

Let op! Je mag officieel nu niet meer in deze auto naar een andere garage gaan rijden. Ook een qua periode nog “geldig” goedkeuringsrapport (doorgaans op basis van de keuring van het vorige jaar) komt _onmiddellijk_ te vervallen zodra een auto bij een nieuwe keuring afgekeurd is voor de APK. Dit is wat de RDW erover zegt: “Is uw voertuig afgekeurd, dan mag u door een technisch gebrek aan het voertuig _niet meer met het voertuig rijden. Ook niet als het oude APK-rapport nog geldig is_. Het voertuig voldoet namelijk niet meer aan de APK-eisen.” https://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Goed--of-afgekeurd.aspx Je mag dus _niet_ in de nu afgekeurde auto van de afkeurende garage naar huis, of naar een andere garage rijden. Je mag er helemaal niet meer mee rijden: het oude papier zegt iets over de bevindingen van een jaar geleden, maar de auto is _nú_ afgekeurd. En hij mag vanwege die constatering alleen op een aanhangwagentje of “auto-ambulance” getransporteerd worden totdat hij weer goedgekeurd is. Wegenverkeerswet 1994, Artikel 82: Onverminderd de artikelen 81, 86, vierde lid, en 91, vierde lid, verliest een keuringsbewijs zijn geldigheid: a. door afgifte van een vervangend keuringsbewijs; [...] http://wetten.overheid.nl/BWBR0006622/2017-07-12#HoofdstukV_Paragraaf4 Er is in de praktijk wel een onofficiële! werkwijze die de auto-eigenaar niet meteen voor het blok zet. Veel garages kijken met een keurmeestersoog goed naar de auto (ze doen dus de handelingen behorend bij een keuring), maar ze _noemen_ het (bij het onverhoopt tegenkomen van kostbare zgn. afkeurpunten) op dat moment nog geen ‘keuring’. De garage gaat dus niet een formulier invullen en een auto als ‘afgekeurd’ officieel “afmelden” , maar ze bespreken de bevindingen éérst met de klant, die hierdoor in de (wijdverbreide) waan is dat hij tot de laatste dag van geldigheid op basis van het vorige keuringspapier nog mag blijven rijden. Deze praktijk is niet wat de wetgever destijds voor ogen had, maar dit is ontstaan vanuit de onverbiddellijke zwart/wit letters in de wetstekst. (Bij een meteen al levensgevaarlijke tekortkoming zal een garage uiteraard de auto niet meer willen meegeven.) “Als jij een echt afkeurrapport eist [...] dan wordt de auto afgemeld bij de RDW als zijnde afgekeurd en is je APK vanaf dat moment niet meer geldig. Vandaar dat je vaak geen officieel afkeurrapport meekrijgt.” http://forum.fok.nl/topic/1374342/1/25#p75224495 .

Bronnen:
http://forum.fok.nl/topic/1374342/1/25#p75224495
http://wetten.overheid.nl/BWBR0006622/2017...
https://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Goe...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100