Mag je de rotonde op rijden als er iemand op de binnenbaan rijd?

Iemand komt een rotonde op en die moet 3kwart, dus die gaat de binnen op. Na 1 kwart wilt er iemand rechtsaf (dus vanuit auto 1 gezien wilde auto 2 rechtdoor). Auto 2 rijd de rotonde op wanneer auto 1 op de binnenbaan rijd.

De vraag is: mag dit? (De buitenbaan oprijden wanneer iemand op dat moment net op de binnenbaan rijd)

Weet jij het antwoord?

/2500

Neen. Als de voorrang op de rotonde ligt mag het niet, je dient al het verkeer op de rotonde voorrang te verlenen. De auto die op de buitenste rijstrook rijdt kan en mag van rijstrook wisselen en dan verleent op dat moment de rotonde oprijdende auto hem geen voorrang. Toegevoegd na 1 dag: RVV 1990 artikel 80 Bord B6

Bronnen:
http://wetten.overheid.nl/BWBR0004825/2014-03-20#

Ja dat mag en is ook wenselijk om de doorstroming te bevorderen. In Parijs zijn rotondes waar ze met 5 rijen dik de rotonde nemen en dat gaat prima.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100