Mercedes Sprinter heeft achterin geen gordels moet dit wel?

Laats in Duitsland 2 maal bekeurd wegens niet dragen autogordel achterin, maar deze zitten er helemaal niet?
De wagen komt uit 2000 en is gewoon gekeurd, dan zou hij toch afgekeurd moeten zijn op gordelgebrek?

Weet jij het antwoord?

/2500

Lastig. Je bent niet verplicht gordels achterin te HEBBEN, alleen je moet ze wel GEBRUIKEN. Alleen voor oldtimers geldt een uitzondering, zolang er geen kinderen zonder gordel in worden vervoerd. (Met kinderen achterin ben je altijd het bokje). Dit is echter geen oldtimer, maar een bedrijfswagen en daarin geldt in principe gewoon voor alle inzittenden een gordelplicht. Wil je daarin dus passagiers vervoeren, dan zul je de auto moeten "nachrusten" met gordels achterin. Heb je dus mensen achterin vervoerd zonder gordel, ook al is die niet aanwezig, dan is de boete gewoon terecht. Alleen wanneer het een oltimer was geweest, viel het onder de uitzonderingen (mits het volwassenen waren).

Bronnen:
http://www.bussgeldkatalog.de/anschnallpflicht/
http://www.welt.de/motor/news/article14460...

Voor Nederland geld: gordels achterin zijn niet verplicht als er vóór de zitplaats, binnen 1.30 m. een tussenschot (veiligheidsscherm) of rugleuning zit.

Bronnen:
http://handboek.rdw.nl/regelgeving/apk/bed...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100