mogen agenten je uit je auto trekken en je auto dan gebruiken voor een achtervolging?

Dit zie je in een hoop films gebeuren. Maar dan voornamelijk in amerika.
Mogen agenten dit zomaaar doen?
Gr

Weet jij het antwoord?

/2500

Sowieso nooit 'zomaar' natuurlijk, alles wat zij doen is aan strenge regels gebonden. Maar als het collectief belang groter is dan jouw individuele belang, èn er is geen alternatief, dan zou het mogen. Schade krijg je natuurlijk vergoed.

Neen. Zonder een bevel tot betreding mag in Nederland geen enkele agent zonder meer plaatsnemen in een motorvoertuig van derde. Sterker nog, een agent mag zelfs zijn eigen voertuig niet gebruiken voor activiteiten onder diensttijd.

Ja, dat mag. Artikel 446 uit het wetboek van strafrecht maakt dit mogelijk. Kijk maar naar dit filmpje: http://www.manbijthond.nl/fragmenten/mag-politie-uw-auto-vorderen-achtervolging

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100