Dat hangt af van een aantal zaken.
Kun je voorzichtig gas geven. Als je dat kunt, kan je ook eerder opschakelen. Subtiel gas geven heeft tot gevolg een aanzienlijk lager brandstof gebruik maar een stuk minder snelheid. Het is maar net waar je prioriteiten liggen.
Het hangt ook af van belading of een aanhanger. Hoe zwaarder hoe later je kunt opschakelen.
De luchtdruk in je banden. zwaar onderschat element en veel mensen rijden dan ook met te zachte banden. Controleer dit 2 wekelijks en houd het brandstof gebruik mooi laag. ( om niet te praten over je wegligging) Probeer maar eens uit op je fiets door de helft van de bandendruk weg te laten lopen en dan, liefst met iemand achterop) door een bocht te schuiven. :D (dolle pret)
Vlakke weg. Als je naar boven gaat moet de motor ook harder werken. Maar naar beneden houd je liever misschien wat meer motordruk anders wordt je auto zo'n ongeleid projectiel.
Niet te zwaar beladen, met een zijden voetje, de goede bandenspanning, en een vlakke weg, moet het volgens mij geen probleem zijn om in de vijfde versnelling rond te tuffen.