De basis van een schans nemen is eigenlijk heel simpel. Je begint met normaal gebogen knieën, zoals je altijd skiet, dan rijd je de schans op en ga je iets meer door je knieën en bij de lip van de schans "pop" je een beetje om wat lift te krijgen.
Dan moet je zorgen dat je niet teveel je knieën optrekt of strekt en niet teveel naar voren of naar achteren leunt. Je moet eigenlijk je zwaartepunt boven je bindingen houden. Bij de landing zelf door door je knieën zakken en dan is het dus van belang dat je tijdens de sprong niet te ver gestrekt of gebogen knieën hebt. Te ver gestrekt en je breekt als je botten, te ver gebogen en je landt op je kont.
Zoals ik het zo lees doe je het goed, misschien moet je nog wat werken aan het doorveren. Ook kan het liggen aan je ski's, carveski's zijn niet bepaald ideaal om mee te gaan springen, die landen wat harder.