Het is een 'regel' binnen hun ( boeddhistische religie en traditie...
In een paar woorden: vrijwel alle Thaise (jonge) mannen worden voor korte tijd monnik. Vrouwen kunnen sinds zeer kort monnik worden, maar worden meestal non (mae chi).
Monniken dragen oranje gewaden, en het is bij de wet verboden aan leken om dit gewaad te dragen.
Boeddhistische nonnen dragen witte gewaden. Monniken hebben 227 regels om na te leven. De belangrijkste :
Monniken mogen onder geen beding vrouwen aanraken. Als u (zijnde een vrouw) iets aan een monnik wilt geven kunt u dat het beste aan een man geven, die het vervolgens de monnik aanbiedt. Of u legt het voor de monnik neer, op een slip van zijn gewaad. De monnik trekt het dan naar zich toe.
Verder kan je ook hier lezen wat dit monnik-zijn daar ongeveer inhoudt : http://nvtbkk.org/nvtbkk.org/index.php/over-thailand/23-over-de-religie
Toegevoegd na 1 uur:
Wat betreft je "waarom" in de vraag, het idee achter deze 'regel' is dan de monnik geen "wellustige" gevoelens mag toelaten.Hoe dit wordt ervaren bij dan bv eigen zus of moeder lijkt me lastig;)
een Bhikkhu mag dus geen vrouw mag aanraken als hij 'aangedreven wordt door LUST.
Maar als er toch fysiek contact is geweest tussen een monnik en een vrouw, dan moet de monnik zich onderwerpen aan reinigingsrituelen (abatt) en kan daarna zijn meditatie en dagelijkse dingen hervatten.