Waarom worden ADHD-medicijnen vaak niet vergoed?
Het viel me op dat deze groep medicatie meestal geen vergoeding krijgt en dat dit expliet wordt vermeld bij het afsluiten van een zorgverzekering. Wat is de reden hiervoor?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Medicijnen. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Het viel me op dat deze groep medicatie meestal geen vergoeding krijgt en dat dit expliet wordt vermeld bij het afsluiten van een zorgverzekering. Wat is de reden hiervoor?
Ik overweeg een oolidcorrectie aan de bovenste oogleden bij een oogarts. De ingreep zelf gebeurt onder plaatselijke verdoving maar aangezien ik nogal rap in paniek schiet, willen ze me een kalmeringspilletje geven om rustig te blijven tijdens de ingreep. De ingreep zal ongeveer 40 minuten duren. Helpt zo een pilletje echt tegen paniek en bang zijn? Ik heb vooral "schrik" voor het horen wat ze aan't doen zijn en het idee dat ze aan je ogen bezig zijn. Narcose is helaas geen optie.
Tijdens een antibioticakuur mag je geen (of: heel weinig) alcohol drinken. Wat is daar de reden van?
-- Werkt het antibioticum niet of minder wanneer je alcohol drinkt?
-- Komt de alcohol "harder aan" wanneer je een antibioticum gebruikt?
-- Is er een andere reden?
Hallo,
Voor een schoolopdracht ben ik opzoek naar een databank waarin staat hoeveel Nederlanders of hoeveel % van Nederland medicijnen gebruikt en als het kan ook de demografische verhouding. weet iemand of er een openbare databank is die cijfers heeft over het medicijngebruik binnen Nederland?
Heel soms krijg ik migraine en dan slik ik tramadol. Echer de laatste twee keren werd ik direct erna misselijk. Ik vraag me af of paracetamol met codiëne ook zou kunnen helpe en ook net zo sterk pijnstillend kan zijn.
vr gr Gonna
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing