Mag je iets voor heel duur verkopen (te duur) en dan gratis gebrande dvd's erbij meegeven?

De vraagstelling is misschien wat scheef dus bij deze een korte beschrijving: Ik ben me ervan bewust dat je gebrande dvd's niet mag verkopen. Maar stel dat iemand 1 originele dvd voor 30 euro verkoopt en er vervolgens 20 gebrande dvd's gratis bij meegeeft. Aangezien je principe geen geld mag vragen voor de gebrande dvd's, maar je probeert het stiekem wel te compenseren door een originele dvd voor een te hoog bedrag weg te doen. Mag dit dan?

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, want die gebrande DVDs zin sowieso illegaal, tenzij je er auteursrechten voor hebt afgedragen.

Nee, op zich zou je die gebrande DVD"s wellicht wel mogen bezitten, maar je mag ze niet aan derden ter beschikking geven, dus ook niet verkopen. Of als je denkt dat het dus weggeven is, dan mag dat ook niet. https://www.iusmentis.com/auteursrecht/nl/thuiskopie/ Op grond van artikel 16b en 16c Auteurswet 1912 mag men enkele exemplaren van een werk maken voor eigen oefening, studie of gebruik. Dit heet een thuiskopie. Een dergelijke kopie mag niet aan derden ter beschikking worden gesteld. Het is niet vereist dat je het origineel zelf gekocht hebt om een thuiskopie van een werk te mogen maken.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100