Is incest strafbaar indien het kind meerderjarig is?

Als vader en meerderjarige dochter seksuele betrekkingen hebben, is deze vorm van incest dan strafbaar?

Weet jij het antwoord?

/2500

De wetgeving beperkt zich tot vormen van incest tussen ouders en kinderen. Incest van ouders met hun kinderen is strafbaar als de kinderen minderjarig zijn (tot 18 jaar). Dit is vastgelegd in artikel 249 van het Wetboek van Strafrecht. Daarboven is incest tussen ouders en kinderen slechts strafbaar indien sprake is van seksueel geweld. Dus nee, incest als kind meerderjarig is, is niet per definitie strafbaar.

Bronnen:
https://mathieuh.home.xs4all.nl/seksualite...
https://www.zedenadvocaat.nl/incest/

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100