Mag een bedrijf zijn werknemers uitbetalen in cryptovaluta of met florijnen*?

Aangenomen dat de (of sommige) werknemers dat geen probleem vinden?

* https://betalenmetflorijn.nl/wat-is-florijn/

Weet jij het antwoord?

/2500

Daar lijkt de wet nog niet in voorzien te hebben. De door jou genoemde valuta lijken me niet te vallen onder "buitenlands geld".  Van "girale betaling" lijkt me ook geen sprake. Een ding is wel zeker: als een werkgever in vreemde valuta uitbetaalt, kun je uitbetaling in Nederlands geld (euro's dus, ons wettig betaalmiddel) eisen vanaf de eerstkomende betaling daarna. Artikel 620 uit BW 7: l. De voldoening van het in geld vastgestelde loon geschiedt in Nederlands wettig betaalmiddel of door girale betaling overeenkomstig artikel 114 van Boek 6. 2. De voldoening van het in geld vastgestelde loon kan in buitenlands geld geschieden, indien dit overeengekomen is. De werknemer is echter bevoegd voldoening in Nederlands geld te verlangen met ingang van de tweede komende betaaldag. Indien omrekening nodig is, geschiedt deze naar de koers, bedoeld in de artikelen 124 en 126 van Boek 6. 3. De voldoening van het in andere bestanddelen dan in geld vastgestelde loon geschiedt volgens hetgeen daarover is overeengekomen of, als daarover niets is overeengekomen, volgens het gebruik. En deze: BW 6:114 1. Bestaat in een land waar de betaling moet of mag geschieden ten name van de schuldeiser een rekening, bestemd voor girale betaling, dan kan de schuldenaar de verbintenis voldoen door het verschuldigde bedrag op die rekening te doen bijschrijven, tenzij de schuldeiser betaling op die rekening geldig heeft uitgesloten. 2. In het geval van het vorige lid geschiedt de betaling op het tijdstip waarop de rekening van de schuldeiser wordt gecrediteerd."

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100