Mag je volgens de wet autorijden als je het zelfbrouwsyndroom hebt?

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee. Want in de Wegenverkeerswet staat dit in artikel 8.1: "Het is een ieder verboden een voertuig te besturen of als bestuurder te doen besturen, terwijl hij verkeert onder zodanige invloed van een stof, waarvan hij weet of redelijkerwijs moet weten, dat het gebruik daarvan – al dan niet in combinatie met het gebruik van een andere stof – de rijvaardigheid kan verminderen, dat hij niet tot behoorlijk besturen in staat moet worden geacht". Hieruit kan duidelijk geconcludeerd worden dat het voor iemand die weet dat hij of zij het zelfbrouwsyndroom heeft verboden is om een voertuig te besturen.

De vraag is of hier artikel 8.1 van toepassing is. Er is immers geen sprake van het gebruik van een middel. De alcohol is niet ingenomen maar ontstaan in het maag darm kanaal als gevolg van gisting. Om dat proces te starten zijn koolhydraten ingenomen. Je kunt koolhydraten, Zoals bijvoorbeeld een bruine boterham, moeilijk een middel noemen waarvan je redelijkerwijs had kunnen begrijpen dat dat gevaarlijk is. Toch mag je niet autorijden als je weet dat je last hebt van dit syndroom. In de wet staat ook nog een artikel met de strekking dat het niet toegestaan is te rijden met een ziekte of gebrek die de rijvaardigheid beïnvloeden kan. Met je been in het gips mag je bijvoorbeeld niet rijden. Ik weet niet waar dat staat, maar het artikel dat dus betrekking heeft op de gezondheidstoestand van iemand zal van toepassing zijn, en niet dat over het innemen van middelen.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100