Mag je, in geval van bijvoorbeeld een overwegstoring, zelf (tijdelijk) als verkeersregelaar het verkeer over de overweg begeleiden?

Tijdelijk als in tot de politie of stadswacht aanwezig is en, ja, alleen als je weet waar je mee bezig bent.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nergens in de wet is dit verboden, dus ja je mag het behalve bij een spoorwegovergang, bij een defect aan de beveiliging gaat deze automatisch op rood en de bomen dicht. Het passeren van de gesloten overwegbomen is ten alletijden verboden, ook een agent van politie of verkeersregelaar niet aangesteld door NS mogen dan het verkeer niet regelen.

Heb nooit gehoord dat het verboden is maar andere weggebruikers hoeven zich van je aanwijzingen niets aan te trekken. Volgens art. 82 RVV van het RVV 1990 moeten weggebruikers verplicht de aanwijzingen van een verkeersregelaar opvolgen. Maar dat geldt alleen voor een 'echte'. Ik zou zeggen: niet doen want als er ongelukken ontstaan bestaat de kans dat jij erop wordt aangesproken.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100