Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland
Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Het beste antwoord

Griekenland leeft al jaren op gespannen voet met Turkije.
Dit komt door de kwestie Cyprus. Jaren geleden heeft Turkije de helft van Cyprus veroverd.

Het Turkse leger is veel sterker dan het leger van Griekenland.

Als je dan goedkoop aan 400 tanks kunt komen, dan zijn er wel een paar Griekse generaals die de regering onder druk zetten op dat spul te kopen.
(Lees meer...)
avatar image
14 jaar geleden

Andere antwoorden (2)

Het zou geen koop zijn maar een gift van de VS, die willen kennelijk wat dumpen (of hebben afspraken over de 'prijs' anders dan geld).
Ik denk dus dat het 'waarom' meer aan de VS-kant zit dan aan de Griekse kant.

Toegevoegd na 3 dagen:
Probleem is opgelost: Griekenland zou de (tweedehands) wel degelijk _krijgen_ van de VS, maar zou zelf de transportkosten moeten betalen.
Bij nader inzien hebben ze er toch maar voor bedankt.
Dit alles volgens informatie van minister De Jager, zie Teletekstpagina 114.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Ik hoorde dat het een 'gift' was, maar zo te lezen her en der is het wel een erg dure 'gift'...
Lijkt me toch verrekte moeilijk uit te leggen aan de rest van Europa.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Wees maar niet bang dat jij betaalt voor die tanks hoor - dan zijn er wel duurdere dingen om je druk om te maken.
De pest is dat overheden altijd met potjes en prioriteiten werken. Er is geen geld voor X, want dat potje is leeg. Er is geen geld voor Y, dat potje is ook leeg, maar ja, dat heeft prioriteit dus halen ze nog wat geld uit potje X dat kennelijk toch niet helemaal leeg was.
En zo is er (bijvoorbeeld) geen geld om mensen een werkplek te geven op een sociale werkplaats, maar wel om een JSF te kopen.
Het is maar waar je belang aan hecht.
En het is maar waar je op stemt.
Waarschijnlijk hebben ze het nodig (ook in de EU gelden wetten voor minimale defensie van een land). Gezien de huidige Griekse economie kunnen ze ze niet nieuw gaan kopen ;)
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing