Ben ik verantwoordelijk voor alcoholgebruik als ik een prive-feestje doe?

Weet jij het antwoord?

/2500

Ja. Degene die een feestje geeft is ook degene die verantwoordelijk is voor het alcoholgebruik.

Je bent niet verantwoordelijk voor de aanschaf van de alcohol, je kunt met je gasten afspreken zelf iets mee te nemen. Je bent echter wél verantwoordelijk voor de hoeveelheid die zij drinken of wie er drinken. Als jij door blijft gaan met schenken aan iemand die 'in kennelijke staat' verkeert (=dronken), dan ben je strafbaar volgens artikel 252 van het Wetboek van Strafrecht. Je mag alcohol schenken aan jongeren onder de 18 in een privésituatie, maar als je iemand van jonger dan 16 zoveel schenkt dat hij/zij dronken wordt, dan ben je volgens datzelfde wetsartikel ook strafbaar. De grens ligt tussen 'privésituaties' (een feestje waarop mensen van buiten geen toegang hebben, dus alleen voor genodigden) en 'publiek toegankelijke plaatsen' (zoals een bar, kantine). Let op: die laatste term is nog niet helder uitgekristalliseerd: bijvoorbeeld een schoolfeestje voor alleen de leerlingen geldt als privé, maar een diploma-uitreiking waar ook ouders en familieleden komen is dat niet.

Bronnen:
http://www.alcoholvrijeomgeving.nl/omgevin...
http://www.wetboek-online.nl/wet/Sr/252.html

Ik vind, dat de schenker en de innemers samen verantwoordelijk zijn. De schenker brengt innemers in de verleiding om alcoholhoudende dranken, ook bier en wijn, tot zich te nemen. Dan kan leiden tot nare gevolgen, b.v. verkeersongelukken waarbij ook onschuldige mensen het slachtoffer worden, of tot verslavingen, enz. Ook weinig alcohol kan teveel zijn. Ik ken nog een mooie slagzin. Er zit niet veel muziek in drankorgels. Ook de innemers zijn verantwoordelijk voor hun inname.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100