waar is prinsjesdag geregeld? staat dat in de grondwet?

dat laatste zei althans de voorzitter in een interview op nieuwsuur

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja, dat klopt. Artikel 65: Troonrede; Prinsjesdag - Hoofdinhoud Grondwet voor het Koninkrijk der Nederlanden (2002) Hoofdstuk 3: Staten-Generaal Paragraaf 2: Werkwijze Jaarlijks op de derde dinsdag van september of op een bij de wet te bepalen eerder tijdstip wordt door of namens de Koning in een verenigde vergadering van de Staten-Generaal een uiteenzetting van het door de regering te voeren beleid gegeven. Toegevoegd na 2 minuten: Artikel 105 lid 2 van de Grondwet voegt daaraan toe dat dit samenvalt met de indiening van de begroting.

Bronnen:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Prinsjesdag
https://www.denederlandsegrondwet.nl/93530...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100