Mag een beweging zichzelf partij noemen?

De PVV is een beweging. Toch noemt ze zichzelf PVV, waarbij de P voor partij staat. Mag dat eigenlijk wel?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja. "Politieke partij" is geen begrip waarvan in de Grondwet of kieswet is vastgelegd wat de definitie ervan is. Je zou kunnen zeggen, dat de PVV een politieke partij is met één lid, de heer Wilders. Juridisch is de PVV een vereniging. BW 2: 26, 1. De vereniging is een rechtspersoon met leden die is gericht op een bepaald doel (...) . 2. "Een vereniging wordt bij meerzijdige rechtshandeling opgericht." Wikipedia citerend: "De vereniging voldoet aan de wettelijke eis dat deze twee oprichters moet hebben en minimaal één lid. De oprichters zijn Geert Wilders en de Stichting Groep Wilders, het lid is Geert Wilders."

Het kan, al zijn de regels zo niet bedoeld. Het levert ook nadelen op voor de partij zelf; zo krijgt een politieke partij met minder dan 1000 leden geen subsidie, en zou een vereniging met maar 1 lid op grond van artikel 19 uit boek 2 Burgerlijk Wetboek door de rechter ontbonden kunnen worden.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100