Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Maatschappij. Specifieke vragen over politiek en overheid, samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe werkt de aanvraag voor de aanvullende beurs als je een van je ouders niet spreekt?

Ik heb recht op een aanvullende beurs maar ik heb al sinds 2006 geen contact meer met mijn vader en ook weten mijn moeder en ik niet waar hij woont. Om dus een aanvullende beurs te krijgen bij DUO moeten de inkomsten van beide ouders worden berekend.

Ik zit nu de brief in te vullen voor de buitenbeschouwing aanvraag maar het dingetje is ik weet alleen de naam en achternaam van mijn vader en verder helemaal niets.

Ook heb ik nooit te maken gehad met een of andere instantie zoals jeugdzorg. Mijn moeder is gewoon gescheiden met hem en sinds dien geen contact.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving

Is een leeftijdsverschil als 18 jarige strafbaar?

Ik heb nu een halfjaar verkering met m'n vriendin. ik ben nu 17, word in maart 18, en m'n vriendin is nu 15 en wordt in september 16. Nu zegt mijn vader dat als ik 18 ben, ik strafbaar ben. Omdat je niet met een minderjarige mag hebben als meerderjarige. Klopt dit? Of mag ik als ik 18 ben gewoon verkering hebben met een 15/16-jarige?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wetgeving

Wat wordt er met deze vraag bedoelt in e-visum aanvraag India?

Have you lived in at least two years in the country where you are applying visa?

Ik denk: 'heb je tenminste twee jaar gewoond in het land waarvandaan je de visumaanvraag doet?'. (Nederland dus)

Maar mijn vriend denkt dat hier bedoelt wordt: 'heb je tenminste twee jaar gewoond in het land waarvoor je de visumaanvraag doet?' (India dus).

Onze begrip van de engelse taal laat veel te wensen over. Maar ook die van de Indiase ambassade. Want die konden ons aan de telefoon niet verder helpen.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing