Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Lichamelijke klachten. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Neus laten branden helpt niet, wat kan ik doen tegen mijn extreme bloedneuzen?

Ik heb al sinds mijn kleuterjaren een last van aanhoudende bloedneuzen. Ik heb volgens de neus-keel-oor arts dunne aders in mijn neus. Bij sportieve inspanningen of afwisselingen koude/warme/droge lucht heb ik bijna altijd een bloedneus. Vooral in warme zomers bijna elke dag. Ik heb al verschillende keren mijn neus laten dichtbranden maar dat helpt niet. Ik vind nergens andere methodes, er moet toch een andere methode bestaan om dit te bestrijden? Ik kan zo niet blijven rondlopen, hoe kan ik nu deftig activiteiten uithalen als ik om elke inspanning bijna altijd uit mijn neus bloed? Bestaat hier medicatie of behandelingen voor buiten neusbranden wat branden helpt 0,00% in mijn geval.

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden

Is dit een mogelijke oplossing tegen diarree?

Ik heb al 3 jaar last van het prikkelbaar darm syndroom (PDS). Ik ben hierdoor vrij beperkt in de ochtend omdat mijn darmen en maag vooral in de ochtend opspelen en ik bij ieder voedsel of drank gelijk diarree krijg of moet braken. Nou heb ik een oplossing bedacht en het al meerdere keren uitgevoerd: Ik neem een fles water mee met daarin heel erg veel zout. 1/3 van een pak. Het water smaakt dan net als zeewater en het haalt de diarree weg.

Maar kan dit kwaad? Ik weet dat zout niet goed is, maar dit is wel momenteel het enige middel wat werkt buiten de kalmeringsmiddelen om die ik niet dagelijks kan innemen.

Hoestbuien en daarna geen adem. Waar heb ik last van?

Ik ben sinds 3 à 4 weken verkouden, gewoon loopneus, hoesten en schorre stem. Maar nu, sinds 1 à 2 weken heb ik hoestbuien, en door die buien kan ik niet meer ademen. Ik ga een beetje piepen en ik hoest ook heel hard en kan het moeilijk stoppen. Als ik eenmaal begin met hoesten, blijft de kriebel lang in mijn keel. Het vervelende is dus dat ik geen adem heb. Ben pas 14 jaar oud, dus het is niet van het roken (heb ik nog nooit gedaan) of een andere ouderdomskwaaltje. Hoop dat iemand dit herkent, voel me dom om naar de huisarts te gaan omdat ik hoest.

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing