Kan je door langdurig gebruik van antidepressiva haaruitval krijgen?

In beide families dik haar

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja, haaruitval in een van de bijwerkingen van citalopram. Het staat van als bijwerking bij minder dan 1% van de mensen (1 op de 100) Toegevoegd na 5 minuten: Het advies is om bij haaruitval te overleggen met een arts, er zijn veel opties, Je zegt ook iets over natuurlijke middelen, dat is een breed begrip. Waar denk je aan? Er zijn veel opties, sommigen kunnen naast je huidige medicatie genomen worden en sommige beslist niet. Ideaal is er een uitzoeken die er veilig naast genomen kan worden, dan kan je huidige medicatie afgebouwd worden als blijkt dat die niet meer nodig is. Dit kan in overleg met je huidige arts, maar je kan er ook hulp bij zoeken.

Bronnen:
http://www.apotheek.nl/medicijnen/citalopr...

Ja, dat is helaas mogelijk. Antidepressiva kunnen ervoor zorgen dat het haar vroeger in de rustfase van de haarcyclus uitvalt. Dat gebeurt normaal pas na drie maanden, terwijl antidepressiva ervoor zorgen dat het haartje al in het begin van de fase uitvalt. Volgens onderzoekers van de universiteit van Melbourne is Prozac in veel gevallen een oorzaak van haarverlies. Dat kan voorkomen tot één jaar nadat je de medicijnen begint te nemen, maar stopt gelukkig als de behandeling wordt stopgezet. Een Australische studie toonde aan dat tricyclische antidepressiva, zoals imipramine, amitriptyline en doxepine in sommige gevallen tot haarverlies kan leiden. Ook dit type haarverlies is omkeerbaar. Maar patiënten mogen nooit stoppen met het nemen van hun medicijnen als ze haarverlies opmerken. Het verlies van je haar is onbeduidend in vergelijking met wat de medicijnen doen voor jouw geestelijke gezondheid.

Bronnen:
http://www.hln.be/hln/nl/33/Fit-Gezond/art...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100