Zou er met 'deze gebeurtenis heeft me jaren van mijn leven gekost" niet ook of meer bedoeld worden dat door heftige (emotionele) ervaringen je je veel ouder kunt voelen dan je daadwerkelijke leeftijd.
Je onbevangenheid, de onschuld, de vanzelfsprekendheid waarmee je het leven bezag, is ineens verdwenen. Door je ervaringen voel je je ouder, soms ook wijzer, zodat het lijkt of je niet meer in de pas loopt met leeftijdgenoten.
Je kunt als 30 jarige dan bezig zijn met al de vragen en bezinning over wie je bent, wat je wilt. Wat de meeste mensen pas krijgen in de mid-life-crises leeftijd (zo rond je veertigste).
Als je jong(er) heftige dingen meemaakt, heb je misschien daardoor het gevoel dat je een bepaald deel van je leven (onbezorgdheid) gemist hebt. Dat kan natuurlijk ook als je ouder bent. Je bent zo bezig met een gebeurtenis dat een deel van je leven aan je voorbijgaat, zonder dat je het gevoel hebt dat je eraan deel genomen hebt.