vanaf welke leeftijd kun je pedofiel worden genoemd?

want als 18 jarige (volwassene) het met 17 jarige (onvolwassene/kind)doet is dat toch normaal gewoon in de relatie? maar het is dan toch ook weer een pedofiel omdat een volwassene het met een kind doet? hoe zit dat? pleaze zo snel mogelijk antwoordt.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Volgens artikel 247 van het Wetboek van Strafrecht zijn ontuchtige handelingen met iemand die jonger is dan zestien jaar waar men niet mee is getrouwd strafbaar. Volgens artikel 248b is dit ook verboden met een prostitué (man) dan wel prostituee (vrouw) van zestien of zeventien. Artikel 244 en 245 behandelen zwaardere gevallen. Zo is volgens artikel 244 het verrichten van seksuele handelingen met minderjarigen tot twaalf jaar oud waarbij het lichaam wordt binnengedrongen strafbaar met maximaal twaalf jaar gevangenisstraf[4].

Bronnen:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Pedofilie

Je bent ook een pedofiel als je het met jonge kinderen doet. De grens is moeilijk te trekken maar 17 en 14 met goed vinden van de ouders is denk ik wel ok. maar daar onder wordt het toch wel een ander verhaal

Over het algemeen is (jou eigen leeftijd / 2) + 5 aanvaardbaar als leeftijd van partner.

Als je een relatie hebt moet het geen probleem zijn. En 17 en 18 is ook niet echt een te groot verschil.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100