Let op: Startpagina GoeieVraag geeft geen medisch advies. De antwoorden en reacties zijn geen vervanging voor een consultatie bij een arts. Raadpleeg bij gezondheidsklachten daarom altijd een arts.

Wat bedoelt men exact met het dunner worden van de huid bij het gebruik van cortisone?

Weet jij het antwoord?

/2500

Dat is letterlijk: je huid wordt op de plek waar je het medicijn smeert werkelijk dunner. Je krijgt daar dus eerder kans op een beschadiging. Toegevoegd na 38 minuten: Het dunner worden van de huid wordt atrofie genoemd. Dan scheurt de huid gemakkelijker, treden er sneller blauwe plekken op, krijg je striae (striemen), nemen de kleine bloedvaatjes toe (met name in het gezicht, en dat heet dan couperose), kan clowseczeem ontstaan (jeukende rode vlekken rond de mond), en neemt de kans op huidinfecties toe. Deze bijwerkingen treden meestal pas op na langdurig gebruik van sterke corticosteroiden (maanden tot jaren ononderbroken gebruik). Helaas herstelt de huid zich na het stoppen met de hormooncrème vaak niet meer. Wanneer de lokale corticosteroïden op een verstandige manier worden toegepast is de kans op atrofie van de huid beperkt. Toegevoegd na 45 minuten: clowseczeem = clownseczeem

Bronnen:
http://www.huidinfo.nl/corticosteroid.htm

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100