Let op: Startpagina GoeieVraag geeft geen medisch advies. De antwoorden en reacties zijn geen vervanging voor een consultatie bij een arts. Raadpleeg bij gezondheidsklachten daarom altijd een arts.

is 2 x 500 mg paracetamol nu hetzelfde als 1 x 1000 paracetamol?

je zou toch zeggen als dat het geval is het pilletje ook 2x zo groot zou zijn, nu denk ik dat naast de werkzame stoffen ook andere ingrediënten verschillend kunnen zijn?

Weet jij het antwoord?

/2500

De andere ingrediënten zijn niet werkzame hulpstoffen zoals vulmiddel en dus is het antwoord; ja, 2x500 is net zo actief als 1x1000 mg.

Tabletten maken van 1000 mg werkzame stof paracetamol is goed te doen. Echter worden dan de pillen zo groot, dat ze lastig in te nemen zijn en voor mensen die gevoelig zijn voor paracetamol kan 1000 mg per tablet een te hoge dosis zijn.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100