een instelling verhuurt per dagdeel (werk)ruimte, bijv. voor cursussen of dergelijke. Er komt 19% BTW bovenop die huurprijs, zegt de factuur.

klopt dat?Kan/mag dat?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ligt eraan of de instelling BTW-plichtig is. Als het een stichting (non-profit) is, dan mag dat wettelijk niet. Zie artikel 11, lid 1, ten 5de van Wet OmzetBelasting.

Volgens mij wel. Als jij de BTW mag aftrekken, kun je dat dus ook doen.

Alle bedrijven (exclusief btw vrijgestelde instelling) moeten btw heffen en afdragen.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100