In theorie is het mogelijk. Maar er is vrijheid van reizen binnen de EU. Dus je loopt evenveel risico binnen Ierland als in Nederland. Dit is de theorie. De praktijk is dat Nederlandse overheid meer macht heeft binnen Nederland dan in Ierland.
Voor een belastingschuld krijg je een boete. Soms een zeer hoge boete en als je die niet wil betalen dan eventueel een gevangenisstraf.
Dus het is handig om voor dat je naar Nederland gaat bij de Ambassade langs te gaan om een betalingsregeling voor te stellen. Je kunt het gesprek met de belastingdienst ook aan gaan in Nederland. Maar het is wel aan te bevelen om dat gesprek wel aan te vragen voor dat je afreist naar Nederland en de uitnodigingsbrief mee te nemen.
Op Schiphol werken ook belastingambtenaren. Maar dit zijn meer de specialisten op invoerrechten en buitenlandse belasting.
Toegevoegd na 9 minuten:
En andere risico is dat je bij de grens of bij andere controle je Nederlandse of Europese paspoort in moet leveren, omdat je binnen de EU een belastingschuld open hebt staan en de EU niet mag verlaten.