Word mijn WAO en pensioen nog gekort als mijn partner op 61 jarige leeftijd stopt met werken?
Ik man, 67 bijna 68 jaar, met Pensioen en AOW. Gehuwd. Partner 61 jaar werkt al vanaf 16 jaar en kan niet meer! Dus stoppen!
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.
Ik man, 67 bijna 68 jaar, met Pensioen en AOW. Gehuwd. Partner 61 jaar werkt al vanaf 16 jaar en kan niet meer! Dus stoppen!
Beste allen,
Vandaag kreeg ik een brief voor de zorgtoeslag. Het gekregen bedrag klopte niet met het bedrag wat ik zou moeten krijgen. Ik ben er vanuit gegaan dat de belastingdienst alle winst uit de onderneming rekent als inkomsten. Hierbij een voorbeeld met fictieve bedragen:
-Inkomsten vaste baan 3 maanden:
€9.000
-Inkomsten bijbaantje 12 maanden
€4.000
-Inkomsten uit eigen bedrijf (Saldo winst-en-verliesrekening + ondernemer voor belastingdienst)
+ € 13.500
Nu heb ik natuurlijk een beetje zelfstandigenaftrek en startersaftrek. Maar klopt het dat daarom maar (fictief) €3.000 aan inkomsten voor de onderneming worden gerekend?
stel dat je je kleine umicore goudbaren wil verkopen, of bij aankoop, mag je het uit het plastic halen of zijn ze dan minder waard? op de verpakking staat het certificaat, heb je die nodig of mag die ook uit die verpakking?
In februari ben ik stage gaan lopen bij een bedrijf waar ik een mooie vergoeding krijg. Nu had ik al een baan waarbij ik loonheffingskorting kreeg en aangezien dat maar bij een werkgever kan kon ik dit niet aangeven voor de stagevergoeding. Een flink deel wordt dus ingehouden (33%?). Wanneer en hoe kan ik dit terug krijgen?
Bijv, bij tikkie ziet diegene wel je bank rekening of niet? Zijn er ook anderen manieren? Om je eigen bank rekening niet te laten verschijnen?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing